07 Sty

Zabawy z bronią: autostopem przez Afganistan i Pakistan

Monika Masaj, zepsutykompas, Afganistan, Pakistan

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w Sklepie Podróżnika w Warszawie! Wstęp wolny.

Czy młoda dziewczyna ma w sobie na tyle odwagi, aby podróżować samotnie autostopem przez tereny objęte konfliktami zbrojnymi? Jak to jest strzelać z ręcznie robionej broni? Dlaczego afgańskie granaty są najsmaczniejsze na świecie, a herbata z Kaszmiru jest w kolorze różowym?

Monika Masaj niedawno wróciła z półrocznej podróży przez Afganistan i Pakistan. Jak sama mówi: „Mam słabość do map, czasami przyłapuje się na tym, że gapię się w jedno miejsce i zastanawiam, jakie może kryć sekrety. I tak właśnie powstał pomysł na wyjazd, pewnego dnia wodząc oczami w rejonie Bliskiego Wschodu i Azji, zainteresował mnie Afganistan, pchnięta ciekawością i smakiem przygody zdecydowałam, że jadę. Tydzień, tyle zajęło mi przygotowanie do wyjazdu: od spakowania rzeczy, poprzez wyrobienie wizy w Dubaju do lądowania na płycie lotniska w Kabulu”.

Będą to opowieści przyprawione masalą, pełne niesamowitych zwrotów akcji, porwań, deportacji, problemów z policją, ale także oprószone uśmiechami dzieci z afgańskich sierocińców i pakistańską gościnnością.

Zdjęcia i relację z podróży można podejrzeć na blogu: zepsutykompas.com

19.00, środa, 13 stycznia 2016 r.
Sklep Podróżnika / Kaliska 8/10 / Warszawa

weź udział w spotkaniu