Mauro Bernardi

mauro_bernardiUrodził się 11 sierpnia 1957 r. w Selva di Val Gardena, gdzie mieszka do dziś. Rozpoczął swoją karierę jako narciarz alpejski w klubie Sci Club Gardena, przez który w bardzo młodym wieku wszedł w skład narodowej reprezentacji narciarskiej. Specjalizował się w slalomie i slalomie gigancie.

W latach 1977-1981 wielokrotnie stawał na podium pucharu świata. Uczestniczył również w zimowej Olimpiadzie w Lace Placid w 1980 r. Rok później porzucił sport wyczynowy, poświęcając się górom, swojej wielkiej pasji.

Szybko uzyskał uprawnienia przewodnika alpejskiego i wzbogacił swoje górskie CV o kilka pierwszych zjazdów skialpinistycznych, a także o wiele powtórzeń wymagających dróg wspinaczkowych. Otworzył 15 nowych dróg w rodzimych Dolomitach. Wszedł na Ama Dablam w Himalajach (6857 m) oraz na Alpamayo (5947 m) w Peru, w górach Cordillera Blanca. Jest autorem artykułów publikowanych na łamach specjalistycznych czasopism “Alp” oraz “Rivista del C.A.I.” [Czasopismo Włoskiego Klubu Alpejskiego], a także współzałożycielem Stowarzyszenia Przewodników Alpejskich z doliny Val Gardena. Obecnie pracuje jako instruktor narciarstwa w Selvie i przewodnik wysokogórski.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Książki tego autora: