Dolomity


Przewodniki Dariusza Tkaczyka należą do obowiązkowego wyposażenia każdego, kto wybiera się w Dolomity. Jak pisze autor:

Są to góry wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Można tu wędrować widokową ścieżką, można iść ostrzem powietrznej grani czy wspinać się ubezpieczoną via ferratą przez pionową ścianę. Przewodnik jest zaproszeniem dla wszystkich turystów, aby i oni spróbowali górskiej przygody właśnie w Dolomitach.

W trzech bogato ilustrowanych zdjęciami autora tomach znajdziemy informacje o schroniskach i trasach trekkingowych oraz wspinaczkowych, a także o najciekawszych kurortach rejonu: Cortinie d’Ampezzo i Madonnie di Campiglio.

Tom I obejmuje wschodnią część Dolomitów, tom II zachodnią, tom III zaś pasmo Brenty oraz okolice Jeziora Garda.

69.00 zł

69.00 zł
69.00 zł
69.00 zł
Autor

Dariusz Tkaczyk

Oprawa

Miękka

Format

146 x 210 mm

Warto sięgnąć po „Dolomity” nie tylko dlatego, że są jedynym wydanym po polsku kompletnym przewodnikiem po tym regionie. Bogato ilustrowany, zawiera szczegółowe opisy dróg górskich, z uwzględnieniem czasów ich przejść i trudności, jakie mogą stwarzać. Autor opisuje też niespodzianki, jakie można spotkać na szlaku, i podaje wskazówki, jak ich uniknąć. Pisze nie tylko o walorach przyrodniczych Dolomitów, ale także historycznych.

Trasy ilustrowane są przejrzystymi, dwukolorowymi schematami i mapami graniowymi. Dobre wyobrażenie o krajobrazie dają także liczne panoramy górskie oraz szereg kolorowych zdjęć. Przewodnik zawiera uaktualnione informacje praktyczne, przede wszystkim dane dotyczące schronisk. Nie brakuje ciekawostek krajoznawczych i osobistych komentarzy autora, który wiele z opisywanych tras przeszedł na własnych nogach.