Henry Stedman

henry-stedmanHenry Stedman, urodzony w Chatham w hrabstwie Kent, pisze przewodniki od ponad piętnastu lat i jest autorem lub współautorem sześciu tytułów, takich jak „Trailblazer’s Dolomites Trekking”, „Coast to Coast Path”, „Hadrian’s Wall Path”, jak również „The Bradt Guide to Palestine”, „The Rough Guide to Indonesia” i „The Rough Guide to Southeast Asia”.

Podróżowanie jest jego największą miłością i pasją, którą przewyższa jedynie obsesja na punkcie Kilimandżaro – obsesja, która pchnęła go do przebycia wszystkich szlaków, kolekcjonowania książek, map i innych akcesoriów związanych z górą, a nawet założenia wiodącej strony internetowej, poświęconej trekkingowi w tym rejonie. Ponadto wprowadza na szczyt również zorganizowane grupy.

Kiedy nie podróżuje, mieszka w Hastings w Anglii, redaguje przewodniki innych autorów, pisze broszury i książki podróżnicze, a nawet organizuje wyprawy dla swoich klientów. Przyjaciele mówią, że jest żywym dowodem na to, że niemal każdy jest w stanie zdobyć Kilimandżaro.

Wyświetlanie jednego wyniku

Książki tego autora: