sztuka-wedrowania

Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie


Kolejny z zabawnych komiksowych poradników autorstwa Allena O’Bannona i Mike’a Clellanda. Tym razem amerykańscy autorzy znani z ciętego języka otwierają przed nami drzwi do świata wędrówek w dziczy i biwakowania na łonie natury.

Wszelkie patenty (których liczby nie sposób podać) pojawiające się w “Sztuce wędrowania” zostały dokładnie przetestowane przez facetów, którzy większą część swojego życia spędzili, włócząc się po odludnych rejonach z ciężkim plecakiem. Dlatego ta książka to świetne wprowadzenie dla absolutnych nowicjuszy, ale i tych znających się na rzeczy – na pewno znajdą w niej coś nowego, co sprawi, że wędrówki i biwak będą jeszcze przyjemniejsze.

39.00 zł

Kup książkę

Kategorie: , .
Autor

Allen O’Bannon, Mike Clelland

ISBN

978-83-7136-271-2

Data wydania

2022, wyd. IV

Liczba stron

168

Oprawa

Miękka

Format

152 x 228 mm

Tytuł oryginału

Allen & Mike’s really cool Backpackin’ book. Traveling & camping skills for a wilderness environment!

Przekład

Piotr Martyński

Ta książka oferuje tyle informacji co podręcznik akademicki, ale czyta się ją niczym dobry komiks. To pozycja, którą z zapartym tchem pochłoną nawet ci, którzy czytać nie lubią. Zabawne rysunki wykonane z ogromną precyzją są tu nie tylko ozdobą, ale same z siebie niosą bezcenne porady.
Jeżeli jesteś nowicjuszem i dopiero odkrywasz świat wędrówek z plecakiem, to koniecznie musisz zaopatrzyć się w tę książeczkę. Dzięki niej unikniesz wielu bolesnych błędów i nieprzyjemnych sytuacji. Jeżeli zaś jesteś wytrawnym turystą, to również powinieneś po nią sięgnąć, aby poznać nowe „patenty” i uzyskać nową perspektywę, bo autorzy wiele problemów rozwiązują w bardzo oryginalny sposób.

Rafał Król, podróżnik, polarnik, eksplorator, ekspert w dziedzinie survivalu i bezpieczeństwa outdoorowego

(…) Na ponad 150 stronach znajdziemy zwięzłe rozdziały, których treść nastawiona jest na podawanie informacji w sposób zwięzły i przystępny. Co nie znaczy, że jest to ciąg instrukcji. Książkę wygodnie się czyta, a tekst uzupełnia kilkadziesiąt (minimum) rysunków Mike’a, które stoją na wysokim poziomie. (…)

Zawsze zdumiewała mnie ilość patentów na – z pozoru proste – wykonanie danej rzeczy. Przykładowo rozbicie namiotu, spakowanie plecaka, lub przycinanie paznokci. Autorzy nie przeginają jednak i widać, że „spędzili połowę życia w lasach”

Damian Granowski

czytaj całość

Przez moje recenzje przewinęły się już dwie książki duetu Allena O’Bannona i Mike’a Clellanda. Dotąd jednak skupiały się na aktywnościach które pokrótce można scharakteryzować jako zimowo- wysokogórskie. Jednak teraz trafiła do mnie czwarta część komiksowej wersji poradnika dla wszystkich kochających dziką przyrodę i góry- bardziej skupioną na tych, którzy nad ekstremalne przeżycia przedkładają spektakularne wędrówki letnimi szlakami. (…)

Sebastian Fijak

czytaj całość

Pobierz fragment – plik PDF Pobierz okładkę

SPIS TREŚCI

Podziękowania
Kilka słów od Mike’a!

Wstęp. Biwakować z klasą
Ubiór i pakowanie plecaka
Wyposażenie
Umiejętności techniczne
Sztuka biwakowania
Planowanie wędrówki
Zagrożenia
Pogoda

Dodatek A: Leave No Trace – LNT (Nie Zostawiaj Śladów)
Dodatek B: Biblioteczka
Dodatek C: Lista kontrolna ekwipunku

Indeks