Alan Palmer

alan-palmerAlan Palmer po raz pierwszy wybrał się na trekking po Maroku 25 lat temu. Ta przygoda rozpoczęła się niespodziewanie, gdy będąc poza murami miasta, pod bramą Bab er Robb, wskoczył do dzielonej z innymi pasażerami taksówki, kierując się do Asni, by uciec od sierpniowego skwaru w Marrakeszu. Dotarłszy na miejsce, zdecydował się wyruszyć na Dżabal Tubkal (4167 m), najwyższy szczyt Afryki Północnej. Zdobył go, mając na nogach tylko parę wygodnych trampek.

Od tamtego czasu przemierzył wzdłuż i wszerz Europę oraz Azję, łącząc podróże z pracą archeologa. Odbył wyprawy w najciekawsze rejony Himalajów, Karakorum i Hindukuszu. Przyczynił się również do powstania dwóch przewodników: Pakistan i The Silk Road wydanych przez Insight Guides (wyd. polskie Jedwabny szlak, Langenscheidt, Warszawa 2010 – przyp. red.).

Alan powraca do Maroka tak często, jak to tylko możliwe, a jego najnowszym pomysłem jest przejście całego grzbietu Atlasu Wysokiego. Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego i Brytyjskiego Towarzystwa Marokańskiego.

Wyświetlanie jednego wyniku

Książki tego autora: