Wędrówki pirenejskie

Wędrówki pirenejskie


Zbiór opowiadań Katarzyny Nizinkiewicz, pasjonatki gór i samotnych wędrówek. To wyjątkowa pozycja serii „W górach” – poza literackimi impresjami na książkę składają się zdjęcia autorki. Tak jak opowiadania, tworzą one klimat intymnego, prywatnego świata, którym dla Katarzyny Nizinkiewicz są Pireneje.

55.00 zł 39.00 zł

Kup książkę

Autor

Katarzyna Nizinkiewicz

ISBN

978-83-7136-086-2

Data wydania

2012, wyd. I

Liczba stron

352

Oprawa

Miękka

Format

146 x 210 mm

Katarzyna Nizinkiewicz opisuje swoje wędrówki po Pirenejach. Czasem sama, a czasem z przyjacielem Jose, przemierza szlaki: często słabo oznaczone, często dość niebezpieczne, ale zawsze piękne widokowo, co obrazują zdjęcia zamieszczone w książce w dużej ilości i w bardzo dobrej jakości.

czytaj całość

Wydawnictwo Sklepu Podróżnika przygotowało kolejną książkę z serii ,,W górach”. Tym razem są to „Wędrówki pirenejskie” Katarzyny Nizinkiewicz. Nazwisko autorki z pewnością jest znane naszym czytelnikom, ponieważ jej artykuły goszczą na łamach Magazynu Górskiego dość regularnie. Katarzyna Nizinkiewicz jest uznaną polską projektantką odzieży, nagradzaną na arenie międzynarodowej, która w swojej pracy wykorzystuje własne górskie doświadczenia, a każdą wolną chwilę spędza w górach. Szczególnie ukochała Pireneje, które schodziła w słońcu, deszczu, upale i śniegu. Z każdego wyjazdu przywoziła zdjęcia, przygody, wspomnienia i refleksje i pewnego dnia zdecydowała się zebrać je w cykl opowiadań i podzielić się swoją miłością do Pirenejów z Wami. Na książkę składają się trzydzieści dwa opowiadania podzielone tematycznie na cztery części: pierwsza to Wysokie Pireneje Katalońskie i Val d’Aran, druga – Couserans, Andora i Pireneje Wschodnie, trzecia – Posets-Maladeta, Luchonais, Barroude, Neovielle i Suelza oraz czwarta – Pireneje Zachodnie, Ossau, Balaitous, Mareadau i Ordesa. Towarzyszą im piękne fotografie autorstwa Kasi, na których podziwiać można zarówno nastrojowe pejzaże, jak i ciekawe okazy pirenejskiej flory i fauny. Opowiadania są bardzo osobiste, pełne ciekawych obserwacji zachowań ludzkich, a przede wszystkim przepełnione zachwytem nad urodą gór, potęgą pirenejskiej przyrody, choć nie ma w nich egzaltacji. Jest lekka zaduma. Polecam Wam tę piękną książkę. Niech będzie dla Was inspiracją do wyjazdów. Może właśnie w dzikie i malownicze Pireneje, a może gdzieś znacznie bliżej, ale też w poszukiwaniu spokoju ducha, kontaktu z naturą i odpoczynku od zgiełku codzienności.

Pobierz fragment – plik PDF Pobierz okładkę

SPIS TREŚCI

WSCHÓD

I. Wysokie Pireneje Katalońskie i Val d’Aran
1. Po sezonie (Andora, Mont Roig, Encantats)
2. Droga do Andory (Mont Roig, Certascan, Estats, Pendrosa)
3. Zamieć (Certascan)
4. Luna (Aigüestorets i Estany de Saint Maurici)
5. Film (Val d’Aran)
6. Zimowa niedziela (Val d’Aran)
7. Tuc de Moredo (Val d’Aran)
8. Czerwona góra (Mont Roig)

II. Couserans, Andora i Pireneje Wschodnie
1. Gra (Couserans)
2. Powrót do domu (Couserans)
3. Skrót (Valier, Couserans)
4. Ścieżki przemytników (Aston)
5. Janosik (Andora)
6. Chwilowy blask (Aston)
7. Zimny czerwiec (Aston, Peric, Puigmal)
8. Tłok (Carlit)

ZACHÓD

III. Posets-Maladeta, Luchonais, Barroude, Neovielle, Suelza
1. Luksus (Posets)
2. Ślady (Posets-Maladeta, Luchonais)
3. Uśmiech (Barroude)
4. Irysy (Neovielle)
5. Dobry wieczór (Haute Luchonais)
6. Z Luchon do Luchon (Haute Luchonais, Posets, Sorbarabre, Suelza)
7. Schron (Posets-Maladeta)

IV. Pireneje Zachodnie, Ossau, Balaitous, Marcadau, Ordesa
1. Zima to nie lato (Annie)
2. Zimowe konie (Aspe)
3. Zaufanie (Aspe)
4. Całkiem dobra pogoda (Ossau)
5. Kropla koloru (Panticosa, Balaitous, Marcadau)
6. Ordesa (Ordesa)
7. Jedno życie (Barcelona)
8. Ojej… (Ordesa i Monte Perdido)
9. Kopciuszek (Maladeta)