Na nartach biegowych

Na nartach biegowych


Marsz lub bieg na nartach jest naturalnym ruchem lokomocyjnym człowieka, w związku z czym nie ma większych problemów z jego opanowaniem i stosowaniem.

Poradnik dla początkujących i średniozaawansowanych miłośników narciarstwa biegowego.

Do opisu techniki dołączone są liczne rysunki, a rozdział dotyczący przygotowania kondycyjnego jest pełen wykresów pomagających lepiej zaplanować trening.

19.90 zł

Nakład wyczerpany

Autor

Grzegorz Sadowski

ISBN

83-7136-074-9

Data wydania

2011, wyd. III

Liczba stron

96

Oprawa

Miękka

Format

120 x 168 mm

Prostota i dostępność przemieszczania się na nartach sprawiają, że ten rodzaj aktywności ruchowej może być uprawiany przez wszystkich niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Biegać, chodzić na nartach można w zasadzie wszędzie, zarówno w górach jak i na nizinach. Do uprawiania tej formy ruchu wystarczy niewielka ilość śniegu i posiadanie sprzętu, który nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nie są potrzebne wyciągi narciarskie, a możliwość występowania urazów jest niewielka. Podczas biegu uaktywniamy podstawowe układy naszego organizmu: krwionośny i oddechowy oraz pobudzamy do działania mięśnie całego aparatu ruchu tj.: tułowia, kończyn górnych i dolnych. Ruch ten oddziałuje więc bardzo wszechstronnie na nasz organizm, powodując jego usprawnienie i podwyższenie wydolności fizycznej, która w pewnym stopniu jest miernikiem stanu biologicznego naszego organizmu i zdrowia. Ponadto długotrwały, niezbyt intensywny wysiłek w postaci ruchu lokomocyjnego bardzo korzystnie wpływa na psychikę, kompensując stresy dnia codziennego.

Pobierz fragment – plik PDF Pobierz okładkę

SPIS TREŚCI

1. Wstęp
2. Narciarskie biegi masowe na świecie
3. Technika biegu na nartach
4. Przygotowanie kondycyjne
5. Turystyka narciarska
6. Dobór sprzętu narciarskiego
7. Literatura