sztuka-zimowej-2

Sztuka zimowej wędrówki

czyli jak przemieszczać się na nartach i biwakować w śniegu


Dwóch dowcipnych autorów, a jednocześnie zimowych wygów, wprowadza w świat zimy z dala od cywilizacji. Duża porcja praktycznej wiedzy dla wszystkich zimowych turystów, od krótkiego kursu lawinowego, przez dobór sprzętu narciarskiego do wędrówek po budowę schronów śnieżnych i przygotowanie papieru toaletowego ze śniegu. Liczne rysunki są integralna częścią książki i znakomicie obrazują opisywane zagadnienia.

36.00 zł

Kup książkę

Autor

Allen O’Bannon, Mike Clelland

ISBN

978-83-7136-236-1

Data wydania

2019 wyd. II

Liczba stron

128

Oprawa

Miękka

Format

152 x 228 mm

Tytuł oryginału

Allen and Mike’s Really Cool Backcountry Ski Book, Revised and Even Better!

Przekład

Marta Starosolska

(…) Książka ma formę niezależnych od siebie porad, pogrupowanych tematycznie, z których można korzystać w dowolnej kolejności, w zależności od własnych umiejętności, poziomu czy tempa nauki. Telemark to styl, który przeżywa swój renesans, więc książka znajdzie uznanie wśród wielu wielbicieli jazdy w terenie „z wolną piętą”.

czytaj całość

(…) Jeśli jesteście narciarzami pozatrasowymi z zamiłowaniem do jedno, a zwłaszcza wielodniowych wycieczek narciarskich, wtedy pozycja duetu O’Bannon&Clelland jest dla was obowiązkowa. Takiej ilości różnorodnych patentów zebranych na 120 stronach, prawdopodobnie nigdzie nie znajdziecie.

Damian Granowski

czytaj całość

(…) nie są to typowe poradniki ze szczegółowymi zdjęciami, grafikami czy opisami. Jest to raczej typ traktowanego nieco z przymrużeniem oka górskiego komiksu, który prowadzi nas przez cały proces przygotowania i nauki tego jak przeżyć w górach zimą. (…) porady zawarte w książce są jak najbardziej poważne i przesycone naprawdę dogłębną wiedzą instruktorów turystyki górskiej.

Sebastian Fijak

czytaj całość

Pobierz okładkę

SPIS TREŚCI

Od autorów

Bezpieczeństwo w turystyce narciarskiej
Sprzęt
Jazda w terenie
Biwakowanie wśród śniegów
Schrony śnieżne
Minimalne oddziaływanie na środowisko – etyka turysty w pigułce
Jazda wiosną i inne wyzwania

Dodatek A: lista kontrolna ekwipunku
Dodatek B: biblioteczka

O autorach