Szklane góry Ekstremalne przygody Człowieka-Pająka

Szklane góry

Ekstremalne przygody Człowieka-Pająka


Autobiografia najsłynniejszego miejskiego wspinacza, zdobywcy najwyższych wieżowców świata i ponad 100 innych budowli. Opowieść o niezwykłej pasji, niewiarygodnych zdolnościach i wytrwałości. Ekstremalne wspinaczki bez żadnych zabezpieczeń, pościgi, aresztowania i procesy. Namiętność, ryzyko, strach i zwycięstwa. Przesycona emocjami, humorem, bardzo szczera – fascynująca historia prawdziwego „człowieka-pająka”.

39.00 zł 19.00 zł

Kup książkę

Autor

Alain Robert

ISBN

2011, wyd. I

Data wydania

978-83-7136-076-3

Liczba stron

339

Oprawa

Miękka

Format

146 x 210 mm

Tytuł oryginału

With Bare Hands

Przekład

Grażyna Tłaczała

„Szklane Góry” to autobiografia Alaina wydana po raz pierwszy po polsku. Choć głównie traktuje ona o zdobywaniu najwyższych budynków świata, odnajdziecie w niej także historię drogi Alaina do wspinaczki i skalnych zmagań. Nie zabrakło w książce opisów wypadków autora, które odcisnęły piętno na jego wspinaczkowym życiu. Lektura na pewno Was nie znudzi. Polecam.

Jacek Trzemżalski

czytaj całość

„Szklane góry” to autobiograficzna opowieść Alaina Roberta, francuskiego wspinacza specjalizującego się w spektakularnych wejściach na najwyższe wieżowce świata oraz inne pionowe ściany strzelistych metropolii. (…) Na pytanie, dlaczego to robi, odpowiada: „po prostu kocham wspinanie”. I dlatego, mimo rozmaitych problemów, wciąż przezwycięża swoje słabości fizyczne, strach, ryzyko i obiera nowe cele.

Karolina Smyk

czytaj całość

Lektura książki stopniowo wciąga, opisy zdobywania kolejnych budowli przeplatane są barwnymi anegdotkami, których Alain Robert w czasie swoich wspinaczek nazbierał mnóstwo. Historie z więzień, których zwiedził sporo, nieustanna rywalizacja z ochroniarzami o dostęp do budowli, reakcje właścicieli budynków na jego przejścia, dramatyczne decyzje o podjętych wycofach. Czytając książkę, nie jesteśmy skazani na monotonię.

Andrzej Mirek

czytaj całość

Pobierz okładkę

SPIS TREŚCI

PROLOG
1. NOWO ODKRYTY ŁAŃCUCH GÓR
2. TOUR DE PARIS
3. PODROSTEK
4. EUROPEJSKA TRYLOGIA
5. WIĘZIENNY ROCK
6. FANTASTICO!
7. DZWON WOLNOŚCI
8. ALAIN I KRÓL
9. SPIDERMAN
10. PRZERAŻENIE NA SEARS
11. WSPINACZKI AZJATYCKIE
12. PIĘTNO CZASU
SOLOWE WSPINACZKI MIEJSKIE
NAGRODY
SOLOWE DROGI SKALNE