Sztuka przetrwania w terenie lawinowym


Najlepsze wydawnictwa w górach 2017 – wyróżnienie

Najlepsze wydawnictwa w górach 2017 – wyróżnienie

Książka w przystępny sposób zaznajamia z zagadnieniami zachowania bezpieczeństwa w terenie lawinowym. Autorzy, doświadczeni przewodnicy, w żartobliwej formie prezentują, jak przygotować się do zimowej wycieczki, jak wybierać trasę, jak podejmować decyzje i jak postępować w razie wypadku. Obowiązkowa lektura dla tych, których ciągnie w dzikie, ośnieżone góry.

39.00 zł

Kup książkę

Autor

Allen O’Bannon, Mike Clelland

ISBN

978-83-7136-276-7

Data wydania

2023, wyd. IV

Liczba stron

92

Oprawa

Miękka

Format

152 x 228 mm

Tytuł oryginału

Avalanche Book: A Guide To Staying Safe In Avalanche Terrain

Przekład

Katarzyna Babicz

Lawiny niszczą i zabijają, a jednocześnie rozpalają wyobraźnię ludzi chodzących zimą w góry. Siłą Sztuki przetrwania w terenie lawinowym jest to, że koncentruje się na zrozumieniu zjawiska, jakim są sunące w dół masy śniegu. Tłumaczy, jak do zejścia lawiny nie dopuścić, a jeśli to się nie uda – jak zwiększyć swoje szanse na przeżycie. Oczywiście żaden tekst nie zastąpi kursu, ale będzie najlepszym sposobem ugruntowania wiadomości. Taka wiedza to doskonała forma zabezpieczenia.

Od pewnego czasu rozwija się bardzo pozytywna moda na poznawanie technik unikania lawin, naukę ratownictwa i zakup odpowiedniego wyposażenia. A jednak na naszym rynku brakowało tak przystępnej publikacji – ta książka to olbrzymi skok jakościowy.

Sebastian Fijak, instruktor na kursach lawinowych i turystycznych (lawiny.com), przewodnik górski i narciarski, międzynarodowy przewodnik górski UIMLA

Lektura obowiązkowa. Jestem przekonany, że jeśli ktoś myśli poważnie o zimowym wędrowaniu po górach, to powinien zacząć od jej lektury.

Piotr Jasieński-Szuwar

czytaj całość

Pobierz fragment – plik PDF Pobierz okładkę

SPIS TREŚCI

Podziękowania
Wprowadzenie
Trochę podstaw
Zanim wyruszysz z domu
W trasie
Testy formalne
Składamy wszystko do kupy
Gdy zdarzenia przybiorą zły obrót
Po powrocie

Biblioteczka
E-biblioteczka
O autorach