Dolomity


Przewodniki Dariusza Tkaczyka należą do obowiązkowego wyposażenia każdego, kto wybiera się w Dolomity. Jak pisze autor:

Są to góry wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Można tu wędrować widokową ścieżką, można iść ostrzem powietrznej grani czy wspinać się ubezpieczoną via ferratą przez pionową ścianę. Przewodnik jest zaproszeniem dla wszystkich turystów, aby i oni spróbowali górskiej przygody właśnie w Dolomitach.

W trzech bogato ilustrowanych zdjęciami autora tomach znajdziemy informacje o schroniskach i trasach trekkingowych oraz wspinaczkowych, a także o najciekawszych kurortach rejonu: Cortinie d’Ampezzo i Madonnie di Campiglio.

Tom I obejmuje wschodnią część Dolomitów, tom II zachodnią, tom III zaś pasmo Brenty oraz okolice Jeziora Garda.

69.00 zł
69.00 zł

Zapowiedź

Autor

Dariusz Tkaczyk

Oprawa

Miękka

Format

146 x 210 mm

Warto sięgnąć po „Dolomity” nie tylko dlatego, że są jedynym wydanym po polsku kompletnym przewodnikiem po tym regionie. Bogato ilustrowany, zawiera szczegółowe opisy dróg górskich, z uwzględnieniem czasów ich przejść i trudności, jakie mogą stwarzać. Autor opisuje też niespodzianki, jakie można spotkać na szlaku, i podaje wskazówki, jak ich uniknąć. Pisze nie tylko o walorach przyrodniczych Dolomitów, ale także historycznych.

Trasy ilustrowane są przejrzystymi, dwukolorowymi schematami i mapami graniowymi. Dobre wyobrażenie o krajobrazie dają także liczne panoramy górskie oraz szereg kolorowych zdjęć. Przewodnik zawiera uaktualnione informacje praktyczne, przede wszystkim dane dotyczące schronisk. Nie brakuje ciekawostek krajoznawczych i osobistych komentarzy autora, który wiele z opisywanych tras przeszedł na własnych nogach.